عصب کشی دندان چگونه انجام می شود؟

عصب کشی دندان چگونه انجام می شود؟

عصب کشی دندان چیست؟

علیرغم اینکه شما ممکن است شنیده یا خوانده باشید، هدف از عصب کشی دندان این نیست که باعث درد زیادی در شما شود بلکه، هدف این روش حفظ یک دندان است که به شدت عفونی شده است. در طول این روش، دندانپزشک اقدام به حذف باکتری ها و بافت مرده مرده از داخل دندان می کند.

تکنیک ها و تکنولوژی های مدرن به کانال های ریشه کمک کرده اند تا برای درمان کانال ریشه دندان اغلب به یک یا دو جلسه مراجعه به دندانپزشک نیاز داشته باشند که این کار سبب راحتی بیماران می شود.

چه زمانی نیاز به عصب کشی دندان است؟

معمولا، زمانی عصب کشی دندان کانال توصیه می شود یا لازم است که یک عفونت عمیق در دندان وجود دارد. پالپ داخل دندان می تواند به علت آسیب یا وجود حفره شدید به باکتری ها آلوده شود. اگر در این صورت درمانی انجام نشود، عفونت می تواند به قدری شدید شود که نیاز باشد دندان کشیده شود. اگر دندانپزشک شما درمان را توصیه کرده است، در اینجا یک راهنمای گام به گام از آنچه شما می توانید در طول و بعد از این روند انتظار داشته باشید ارائه شده است.

عصب-کشی-دندان

عصب-کشی-دندان

عصب کشی دندان چگونه انجام می شود؟

درمان عصب کشی دندان اساسا یک فرایند چهار مرحله ای است. درمان معمولا در بیش از دو جلسه انجام می شود.

۱-  ابتدا دندانپزشک با استفاده از تزریق یک سوزن، عمل بیحسی موضعی را انجام می دهد تا دندان را بیحس کند. معمولا هنگامی که سوزن در می آید، یک جرقه کوچک در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود. پس از اینکه دندان بیحس شد، دندانپزشک ممکن است یک سد دندان در منطقه مورد نظر قرار دهد، یک ورقه ی کوچک از جنس لاستیک که دندان را جدا می کند تا در طی مراحل تمیز و خشک باقی بماند.

منبع: عصب کشی دندان در کرج

برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *